Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní družina

Příspěvky

Odpoledne s lukostřelci

20. 9. 2020

Toto září nám počasí opravdu přeje, a proto jsme toho využili a uspořádali další projektový den ve školní družině. Pozvali jsme na školní zahradu skupinu lukostřelců Aurum z Tábora. Přijeli ve složení dva muži a jedna dívka. Na zahradu umístili plátěnou zástěnu, před kterou postavili trojici barevných terčů. Nejdříve dětem představili svojí skupinu i její náplň. Poté ukázali dětem lukostřelecké vybavení- různé druhy luků i šípů a terče. Děti měly možnost se o na luky nejen podívat, ale také natáhnout tětivu na každém luku. Děti se rozdělily do tří řad- jedna řada na jeden terč a dostaly ještě krátké instrukce ohledně střílení z luku. Každý první v řadě dostal do ruky luk a postupně mu byly podávány tři šípy, se kterými se každý s velkým nasazením snažil trefit do terče. Radost dětí při zásahu do terče byla přímo nakažlivá. Děti se postupně vystřídaly u všech terčů a zkusily si vystřelit z různých druhů luků. I když se někdo netrefil, dlouho nesmutnil, protože měl celé odpoledne na to zkoušet to znovu a znovu. Zásoba šípů byla veliká. Děti procvičily nejen správný postoj a držení těla, ale také soustředěnost a trpělivost. Aby se děti trefily do terče, bylo třeba psychického klidu a nadměrného soustředění. Každý se nakonec alespoň jednou do terče trefil. Když si děti do sytosti zastřílely, poděkovali jsme lukostřelcům, rozloučili se s nimi a těšili se na případnou další návštěvu.

Bc. Nikola Čadová

lukostrelci.jpg

 

Zkrácený provoz školní družiny

17. 8. 2020

Vážení rodiče, informujeme vás, že 1.9.2020 (první den školního roku 2020 - 2021) bude školní družina fungovat ve zkráceném provozu do 14:00 hodin.

 

AVATARSKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2020

12. 7. 2020

Během prvních dvou prázdninových týdnů prošlo třicet dobrovolníků výcvikem a tak mohli být pasováni mladým „Avatarem“.
Všichni jsme se na čas přesunuli na planetu Pandora a snažili se pochopit přírodu, rostliny, zvířata, naučit se řeč kmene Na'vi, ovládat živly oheň a vodu, být silnými, vytrvalými, naučit se orientovat a vymyslet strategii k přežití na této planetě.
Rozdělili jsme se do šesti kmenů, kterým jsme dali názvy Puntíci, Jaguáři, Modré ještěrky, Ďáblové, Příroda a Modrý draci.
První týden jsme trénovali vytrvalost a strategii, učili se řeč kmene Na´vi. Zvířatům patřil den, kdy za námi přijeli pejsci ze sdružení Hafík, kteří se věnují Canisterapii. Také si každý vyrobil svého Ikrana – draka. Rostlinám a potravě byl věnován pátek. Kromě ochutnávek různých potravin jsme si upekli i vlastní pizzu.
V dalším týdnu jsme se učili orientaci v přírodě, trénovali jsme sílu a naučili se něco o dvou živlech – ohni a vodě. Poslední dva zmiňované podpořili Neplachovští hasiči, kteří připravili jak poučné tak zábavné odpoledne. Další den následovala vodní balonková bitva, která ukončila dva týdny plné dobrodružství a zážitků, které spolu s táborovým deníkem můžete v následujících dnech shlédnout ve fotogalerii. (Jak šel den po dni očima dětí - zjistíte po rozkliknutí celého příspěvku.)

Hana Suková

img-20200703-wa0054.jpg

 

Máme rádi zvířata

12. 3. 2020

img-20200311-wa0004.jpgDalším projektovým dnem ve školní družině byla návštěva ZOO Dvorec. Po letech nás opět navštívili manželé Ambrožovi se zvířátky ze své ZOO. Letošní téma bylo - drobná zvířata afrického kontinentu. Děti se zde dozvěděly zajímavosti ze života zvířat v zajetí i ve volné přírodě. Představili nám FENKA a SURIKATY. Na příkladech, kdy děti ztvárnily zvířátka, jsme viděli, jak se v přírodě chovají v různých situacích. Cílem těchto programů je vyvíjet v dětech zdravý vztah k přírodě a zvířatům. Na závěr obdržela naše školní družina Certifikát ZOO Dvorec a všechny děti slevovou vstupenku do ZOO.

Hana Suková

Jana Pavlíčková napsala: Pořad se jmenoval "Máme rádi zvířata". Viděli jsme surikaty a fenka. Dozvěděli jsme se, že fenek slyší na dálku a vyhýbá se bouřím. Fenek, kterého jsme viděli, se jmenoval Eliška. Potřebuje si vyhřívat žaludek, když sežere červy, tak měl plyšáka s vyhřívacím talířem. Surikaty se jmenovali Chip a Dale. Správně jsou to surikaty vlnkované. Také žerou červy. Jsou agresivní, když někoho neznají. Žijí v tlupách pohromadě. Když potkají kobru, tak jí jedna surikata zaujme a zezadu na ní bafnou ostatní a ona se otočí a mezitím na ní ta jedna zepředu zaútočí. Pořad se nám líbil a dostali jsme vstupenky.

 

Návštěva čokoládovny

26. 2. 2020

V rámci projektu Šablony II. – projektový den mimo ŠD, jsme navštívili Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře. Po příjezdu do muzea jsme se rozdělili na dvě skupiny. V horním patře muzea pro nás byla připravena tvořivá dílna, kde děti tvořily s pomocí vykrajovátek z marcipánu. Každý si své výrobky krásně zabalené odnesl domů. V druhé části muzea jsme si prohlédli marcipánové modely z pohádek (např. Červenou karkulku, Sněhurku a sedm trpaslíků či Spejbla a Hurvínka). V čokolatérii přímo před našima očima cukráři tvořili bonbony a čokoládové pralinky. Na závěr jsme si prohlédli Pohádkový sklep, čertovské peklo a perníkovou chaloupku. Rozloučili jsme se s postavičkou Čokožrouta a nákupem v obchodě se suvenýry.

Jitka Frejlachová

kolaz-cokoladovna.png

 

Příměstský tábor 2020

9. 2. 2020

plakat-tabor-2020.jpg

 

Akce ve školní družině v 2. pololetí 2019 - 2020

3. 2. 2020

akce-druzina.png

 

Vánoce, Vánoce přicházejí

9. 12. 2019

Další projektový den ve školní družině měl název "Vánoce, Vánoce přicházejí". Jak název napovídá, páteční odpoledne jsme se školní družinou věnovali Vánocům. Společně se členkami agentury DOREMI jsme si v nově zrekonstruovaném kině povídali o adventním čase, o vánočních tradicích, zvycích a obyčejích. Zazpívali jsme si koledy, někteří z nás si zahráli i na různé doprovodné hudební nástroje. Svoje Vánoce jsme poté v družině ztvárnili i výtvarně a ti starší písemně. Malou odměnou byla pro všechny lentilková vánoční ozdoba.

vanoce.png

 

Tandemová výuka ve školní družině

25. 11. 2019

V uplynulých čtrnácti dnech probíhala ve školní družině v rámci projektu Šablony II. Tandemová výuka č. 2.V/7. s názvem Vánoční kreativ. Jedna skupina pracovala s paní vychovatelkou Čadovou a Jirsovou a druhá skupina s paní vychovatelkou Frejlachovou a Sukovou. Během týmové práce jsme každý den před vyučováním a odpoledne od 15.00hodin tvořili vánoční výzdobu či pekli a následně zdobili perníčky.

Hana Suková

kolaz-druzina-projektovy-den-v-druzine.png

 

ADVENTNÍ SETKÁNÍ 2019

9. 11. 2019

adventni-setkani---plakat.png